Detail kolekce

Mezinárodní Den muzeí

Veřejná kolekce

AutorAvatarPavlína Hublová

Spoluautor/řiIvo Krobot

18
59
0
Hodnocení kolekce

Anotace

18.5. Mezinárodní den muzeí - se slaví po celém světě. V ČR je jednou z nejznámějších akcí muzejní noc, kdy jsou některá muzea otevřena do plnoci a vstupné bývá zdarma či dobrovolné.

Přiřazené štítky

muzeum kultura
Celkem: 18
Kulturní instituce
Prezentace žáky zavede do zákulisí kulturních institucí. Získají přehled a budou se snáze orientovat v nabídce kulturních akcí. Součástí prezentace je i pracovní list.
Pravěk v muzeu
Pracovní list pro skupinovou práci žáků v expozici Národního muzea Pravěké dějiny Čech a Moravy. Pracovní list pro učitele, kteří rádi se svými žáky opouštějí školní třídu a vyrážejí do terénu. Pracovní list pro žáky, kteří se na chvilku stávají badateli a zkouší proniknout do všedního života v pravěku, aby ho porovnali s dneškem.
Určování století a zdroje poznání minulosti
S pracovním listem si žáci zopakují století a připomenou základní zdroje získávání informací o minulosti.
Běžte všichni do muzea
Cílem článku je motivovat učitele k využívání edukační nabídky muzeí a galerií jako součásti výuky některých předmětů – Výtvarné výchovy, Fyziky, Matematiky a její aplikace a také v předškolním vzdělávání. Současně text odkazuje na základní odbornou literaturu, která se zabývá jak teoretickými východisky muzejní edukace, tak metodami a formami práce a konkrétními projekty, které se k muzejní edukaci vztahují.
Muzea ve vývoji společnosti a národní kultury – volitelný kurz muzeologie na gymnáziu
Žáci prostřednictvím systematického a souvislého výkladu o muzeích získají hlubší a intenzivnější vztah k české národní kultuře, nazírané však v evropském (celosvětovém) kontextu.
Co jste se dnes naučili v muzeu?
Překlad textu zabývajícího se vlivem Vzdělávacího programu Renaissance na výuku v anglických školách.
Školské dokumenty jako východisko pro rozvoj edukačních programů muzeí a galerií
Pro konstrukci obsahu edukačních programů muzeí a galerií je třeba nejen porozumět základním školským dokumentům, ale je třeba s nimi dlouhodobě a cíleně pracovat.
Malované město
Příspěvek naznačuje jednu z cest muzeopedagogické aktivity, kterou ilustruje na uskutečněném příkladu zaměřeném na tematiku města a jeho proměněné tváře.
„Naši stařenka pravili“
Reflexe animačního muzejního programu zaměřeného na svět dětí v minulosti, která může být podnětem či předlohou pro další podobně koncipované projekty.

Komentář může vložit pouze registrovaný uživatel.