Avatar
Mgr. Lukáš Istenčin

Poslední přihlášení 20. 01. 2015

Společenská role
Pedagog
Stupeň vzdělávání
Základní
ModulČlánky
5417
1
01. 10. 2008
Popis jedné aktivity, která byla realizována na ZŠ v Plaňanech. Narušení zažitých stereotypů touto drobnou aktivitou může u žáků vzbudit zájem a pozitivní ohlas.
ModulČlánky
14888
0
25. 09. 2008
Příprava vyučovacího bloku (2 – 3 hod.), jehož cílem je seznámit žáky s Všeobecnou deklarací lidských práv prostřednictvím aktivit osobnostní a sociální výchovy a aktivizačních výukových metod.
ModulČlánky
5142
0
06. 09. 2008
Čas od času je dobré narušit školní stereotyp a žákům zpestřit výuku různými aktivitami, na které nejsou zcela zvyklí. Cíle přitom můžeme mít různé – odbourat dětský stres, zvětšit zájem dětí o výuku, vyzkoušet si účinnost nových výukových metod atd. Stejný přístup doporučuji k vyzkoušení i na poli komunikace s rodiči. Tento text je programem, kterého se můžete držet při přípravě právě takového setkání s rodiči.
ModulČlánky
12437
0
05. 08. 2008
Příspěvek přibližuje význam a podobu absolventských prací v ZŠ Plaňany v posledních třech letech. Jedná se o podrobný popis aktivity žáků 8. a 9. ročníku. Jsou zde uvedena také konkrétní pravidla, kterými se žáci řídí při tvorbě a několik námětů, jak s absolventskými pracemi nakládat dále. Jde o konkrétní návod, ale i nápady, myšlenky či náměty, které mohou mít v praxi různých škol jiné podoby. Červnové obhajoby absolventských prací proběhly úspěšně a neobjevily se žádné problémy, které by vyžadovaly nějaké zásadní změny v pojetí a pravidlech. Jedná se tedy o popis efektivní a prověřené aktivity, která se stala součástí školního vzdělávacího programu.