ModulDiskuze
26. 06. 2016
ForumTipy do výuky
Zdravím. Tipů na procvičování učiva není nikdy dost. Narazila jsem během roku na stránku jedné školy, kde mají 64 zábavných her na zlomky. Hodí se nejen pro žáky 5. třídy, ale s oblibou je hrají i žáci šestých a sedmých ročníků v rámci opakování a procvičování. A není se čemu divit. Hry jsou velice pěkně graficky zpracované, mohou je hrát jednotlivci nebo se mohou kamarádi dát dohromady a soutěžit spolu (například v jízdě na motorkách atd.). Velkým plus je i to, že si tu každý najde to své a i žáci s poruchami učení po krátkém vysvětlení vybrané hry pracovali velice soustředěně. Lze to brát i jako dobrou příležitost pro deštivé letní dny... http://www.naberanku.cz/vyuka/matematika/zaci/mat07.htm Tak hodně úspěchů!
ModulDUM
6721
0
29. 11. 2012
Žáci se seznámí s jednotlivými částmi čtyřdobých spalovacích motorů a s činností zážehového a vznětového motoru během každé doby.
ModulDiskuze
21. 08. 2012
ForumKLUB
Pokud máte ještě možnost se na hrad zajet podívat, vřele doporučuji, stojí za to. A později klidně i s Vašimi žáčky...
ModulDiskuze
21. 08. 2012
ForumKLUB
Součástí slavností byl také průvod, který jsem si samozřejmě nenechala ujít. Potom jsem se už schovala před sluníčkem do samotného hradu, který jsem si sama mohla celý projít. Největší chládek byl samozřejmě v "chládku", ale i jinde bylo příjemně. Potkala jsem alchymistu s křivulí, šermíře, hradního pána, kejklíře a spoustu dalších zajímavých lidiček.
ModulDiskuze
21. 08. 2012
ForumKLUB
Na víkend jsem vyrazila do středověku, tedy přesně řečeno na Slavnosti purkrabího Půty na hrad Loket. A bylo na co koukat - nejenom na krásné historické domy, ale také na krásné dobové kostýmy.
ModulDiskuze
31. 07. 2012
ForumKLUB
V ZOO jsem si vylezla také na vyhlídkovou věž, odkud byla také pěkně vidět bazilika, takže jsem po opuštění ZOO zamířila ještě k ní. Nádherná stavba a minimum turistů, prohlídka stála skutečně za to. A opět mne tam čekala i další kočička, tentokrát bílá s jedním okem hnědým a druhým zeleným...
ModulDiskuze
31. 07. 2012
ForumKLUB
Zdravím z Moravy, konečně jsem se dostala na Svatý kopeček v Olomouci nebo spíše u Olomouce... Nejdříve jsem zavítala do ZOO, kde jsem nejvíc času strávila s kočičkami a vlky. Chovají tam arktické vlky, které jsem zatím nikde neviděla. Navíc jich mají desítky a krásná hravá mláďata. A ty kočičky?... V ZOO to byl gepard s kočkou - koho před kým asi chrání plot? Mám takový pocit, že kočička jasně říká:"Já se tě nebojím..."
ModulDiskuze
27. 07. 2012
ForumKLUB
Já jsem pro změnu vyrazila do lesa - a rostou! Toto je jen malá část úrody...
ModulDiskuze
13. 07. 2012
ForumKLUB
A ještě dvě...
ModulDiskuze
13. 07. 2012
ForumKLUB
Tak se konečně dostávám k vložení zase pár fotek. Ve středu jsem byla přáteli pozvaná na ranč do Ciboušova. Nádherní koně, rybník plný kaprů, nechyběly ani špekáčky a vše doplňovalo přímo ukázkové počasí. Snad ta pohoda se dá přenést pomocí foteček i k ostatním...
ModulDiskuze
11. 07. 2012
ForumKLUB
Moc gratuluji a přeji hodně štěstí a radosti na další cestě společným životem!
ModulDiskuze
10. 07. 2012
ForumKLUB
Housle na zámku prostě nemají chybu!
ModulDiskuze
10. 07. 2012
ForumKLUB
Míšo, škoda, že to nevyjde do Klášterce - koncerty jsou až do neděle. Dnes jsem se byla dopoledne na houslové kurzy, které jsou veřejné, a opět jsem se mnohému přiučila - Jaroslav Svěcený je nejen Mistr svého uboru, ale také vynikající učitel a člověk jako takový.
ModulDiskuze
08. 07. 2012
ForumKLUB
Dnešní den byl sváteční - s houslemi. Byla jsem na zámku na Velkém dni houslí, který se konal v rámci hudebního festivalu Klášterecké hudební prameny. Celým odpolednem nás provázel houslista Jaroslav Svěcený.
ModulDiskuze
07. 07. 2012
ForumKLUB
Tak bouřky nás naštěstí vždycky jen tak trochu líznou okrajem, aspoň v noci trochu zalijí zahradu. Často ale v dálce můžeme pozorovat, co se děje přímo v centru, nechtěla bych tam být. Snažím se občas i trochu fotit, tyto fotky jsou dělané před dvěma dny - a samozřejmě přes okno...
ModulDiskuze
06. 07. 2012
ForumKLUB
Ahoj, tak já zatím trávím začátek léta doma, rozhodla jsem se vyčistit trochu počítač a tak vypaluji a vypaluji. Ale zbývá čas i na procházky venku, třeba v našem zámeckém parku, kde je vždy pohoda.
ModulČlánky
11452
0
11. 06. 2012
Článek pojednává o výrobě jednoduché válcové vodní čočky a pozorování lomu světla pomocí této čočky.
ModulDUM
1766
0
29. 05. 2012
Prezentace je určená pro žáky jako inspirace k samostatnému zkoumání pozorovaných jevů s pomocí jednoduchých pomůcek. Žáci pozorují lom světla pomocí válcové čočky.
ModulČlánky
11352
0
02. 03. 2012
Článek popisuje praktické činnosti, které žáky seznamují se základními pojmy z geologie a mineralogie.
ModulČlánky
7250
0
10. 02. 2012
Článek ukazuje možnost zapojení žáků mateřských až středních škol do soutěže AMD ČR Koumes 2012 a možnost využití jednoduchých pokusů ze soutěže přímo ve výuce.
ModulDUM
3323
0
24. 11. 2011
Praktická úloha na určení tlaku na podlahu, který vzniká, jestliže žák stojí na jedné nebo na obou nohách. Plochu chodidla žáci určují s pomocí milimetrového papíru, nebo stačí čtverečkovaný papír, kde čtvereček je centimetr čtvereční. Žáci si zároveň zopakují gravitační sílu. V závěru práce žáci dokážou, že tlak se s větší plochou zmenšuje.
ModulDUM
4511
0
24. 11. 2011
Opakování základních znalostí o vedení el. proudu v pevných látkách, kapalinách, plynech a polovodičích. Žáci opakují formou testu, vybírají si jednu ze tří možností, procvičují čtení s porozuměním.
ModulDUM
4650
0
24. 11. 2011
Opakování pojmu elmg. indukce a vlastnosti střídavého proudu formou testu. Možnost vybrání odpovědi mezi třemi nabídkami, žák procvičuje čtení s porozuměním. Součástí testu je příklad na výpočet frekvence a periody. Test je vypracován pro dvě oddělení.
ModulDUM
7531
0
24. 11. 2011
Praktická úloha na měření dráhy, času a výpočet rychlosti. Žáci si připraví s jednoduchými pomůckami dráhu, po které se pohybuje balónek jako raketa díky zákonu akce a reakce směrem dopředu. Procvičí si zároveň měření délkovými měřidly i stopkami a zopakují si výpočet rychlosti. Důležité je i zamyšlení, popřípadě společná diskuze, nad získanými výsledky v závislosti na průměru nafouknutého balónku.
ModulČlánky
13507
2
23. 09. 2011
Článek obsahuje popis výroby zlomkovnice a možnosti využití zlomkovnice v hodinách matematiky.
ModulDiskuze
06. 09. 2011
ForumKLUB
Díky, kalendáře došly do Klášterce v pořádku a hned zítra půjdou do tříd k dětem a kolegyním, Alena
ModulDiskuze
25. 08. 2011
ForumKLUB
Blesky byly skutečně působivé...
ModulDiskuze
25. 08. 2011
ForumKLUB
Ve Stráži se během našeho pobytu předvádělo i počasí. Zažili jsme nádherné východy slunce, západ slunce, ale třeba i bouřku, která úplně rozsvítila noční oblohu. Tři dny setkání byly plné zážitků, na které hned tak nikdo nezapomene.
ModulDiskuze
25. 08. 2011
ForumKLUB
Se zvířátky si nezadaly ani rostlinky...Prostě pohodička a pohlazení po duši.
ModulDiskuze
25. 08. 2011
ForumKLUB
Během procházek kolem Stráže ve volných chvílích jsem potkala a nafotila půlmetrovou užovku, včely, bělásky, koně, pavoučky... Dostal mne ale jeden pejsek, který skákal do místního rybníku pro hozený klacek. Jeho skoky byly skutečně parádní! A tak trochu jsem mu v horku záviděla i bezvadné osvěžení.
ModulČlánky
25. 09. 2011
Originální pomůcky známe i my. Raději ale podporuji výrobu pomůcek přímo žáky, pokud je to možné. K výrobě zlomkovnice nám stačí jen několik barevných papírů za pár korun, aby si pomůcku vyrobil každý žák pro sebe - a také si ji potom víc vážil. A fáze dělení jednotlivých kruhů je pro žáky také velice důležitá. Pokud ale škola může nakoupit zlomkovnice hotové, je to také možná cesta. Navíc každý pracuje s jinými žáky a musí přípravu přizpůsobit daným podmínkám.
ModulBlogy
08. 09. 2011
Jarko, díky. Přeji pevné nervy a stále hodně úsměvů nejen na tváři, jsi člověk na svém místě! A budu ráda, když se zase někdy o nějaké roztomilosti a námi podělíš.
ModulČlánky
28. 08. 2011
Letní škola fyziky a i všechny semináře vedené Mgr. Oldřichem Keltnerem jsou skutečně na vynikající úrovni a stojí za to je navštívit. Místo mnoha slov a jen předávané teorie vám dokáže předat své zkušenosti s činnostním učením takovým způsobem, že už během semináře se nemůžete dočkat, až začnete tyto zkušenosti využívat se svými žáky. Většinu činností si můžete během seminářů vyzkoušet i na vlastní kůži. Činnostní učení je pro většinu žáků skutečně výhrou, sama jsem si to v praxi ověřila. Jen malá poznámka na závěr - v článku je jedna malá chybička. AMD je Asociace malých debrujárů (ne mladých).