Avatar
Mgr. Jitka Panglová

Poslední přihlášení 17. 06. 2021

Společenská role
Pedagog
Stupeň vzdělávání
Základní
ModulDiskuze
25. 08. 2016
ForumProfese učitele
Možná tady: http://www.resk.cz/Upgrade/Novela_NV_240816.pdf
ModulDiskuze
22. 03. 2011
ForumJaké otázky řeší celá škola?
My jsme udělali totéž, co píše P. Hublová, ale nefungovalo to ve všech třídách. Přesto jsme se vší alespoň na čas zbavili. Také se mi jeden rok osvědčil, už v zoufalství, ještě jiný způsob. Učila jsem tehdy 5. třídu a vši jsme měli ve třídě několik měsíců, rodiče spolupráci jen slibovali, ale moc důslední nebyli. Připravila jsem pro děti barevný obrázek vši i se zvětšením, dále ještě texty s popisem a nebezpečím a nepříjemnými důsledky zavšivení. Samozřejmě jsem vše trochu "emotivně" podala a ještě jsme si ten den zadali z textu o vších domácí úkol, kde se do textu něco doplňovalo, zvýrazňovalo, atd. Následující den jsme si povídali o tom, jak se v rodinách s textem zacházelo - žáci jej samozřejmě dali přečíst rodičům. Nevím, zda je to řešení pro všechny, ale mně se osvědčilo a vší jsme se u nás ve třídě zbavili.
ModulDiskuze
17. 01. 2011
ForumKoncepce vzdělávání, ŠVP a my
Učím na obou stupních angličtinu již delší dobu a přikláním se k názoru, že přidat do 5. třídy ještě min. čas je opravdu moc. Kdo zažil v běžné páté třídě zvládání přítomných časů (prostý, průběhový), ví o čem mluvím. Vždy se toto učivo ještě ujasňuje v dalším ročníku.
ModulDiskuze
19. 12. 2010
ForumKoncepce vzdělávání, ŠVP a my
Mluvili jsme tady o potřebě DVPP pro učitele, o jejich podpoře ohledně zvládnutí metod vedoucích ke zvládnutí čtenářské gramotnosti. Bylo by možná dobré, kdyby se učitelé mohli vzdělávat i formou virtuálních hospitací, které portál rvp.cz nabízí učitelům různých předmětů. Co kdyby se hospitace zaměřily na metody RWCT a ukázaly i učitelům mladších dětí, kteří třeba i absolvovali kurz, že to také mají zkusit, například podle videozáznamu.
ModulČlánky
26. 02. 2018
Díky za výbornou možnost procvičování pravopisu.
ModulBlogy
07. 12. 2010
Díky za článek, přesně tohle jsem si dneska potřebovala přečíst. Mám lepší náladu a zdravím autora.