ModulDiskuze
14. 12. 2009
ForumTvorba ŠVP podle RVP ZŠS
Dobrý den, v souvislosti s množícími se dotazy k Manuálu pro tvorbu ŠVP ZŠS Vás aktuálně informuji: - do konce prosince 2009 bude manuál dokončen, - v lednu 2010 bude materiál připomínkován, - a následně poté zveřejněn zde a na našich stránkách. Upozorňuji: - struktura tvorby ŠVP ZŠS je stejná jako u ŠVP ZŠ, - podle této struktury lze zpracovat ŠVP ZŠS, jelikož zaměření, škála a specifika ZŠS jsou velice široké a různorodé. Přejí všem mnoho zdaru při tvorbě Vašich ŠVP. V případě nejasností Vám rádi pomůžeme. Přeji Vám všem příjemný den. __________ Josef Vlach
ModulDigifolio
26. 11. 2009
pracovní pohled
ModulDiskuze
12. 11. 2009
ForumKLUB
Dobrý den všem, zdravím z konference z Plzně, kde jsem se konečně se známil s Hanou Pilařovou osobně! Chtěl bych ale jen všem oznámit, že snad již brzy bude možné příspěvky v modulu Blogy hodnotit. Mám vše za úkol, tak až se uzdraví náš IT specialista tak mu zadám tento Váš požadavek k zapracování! Tak tolik asi radostných zpráv z Plzně! Příjemný den všem! ___________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
10. 11. 2009
ForumKLUB
Ahoj Karle a všichni ostatní, vřele doporučuji poslední film španělského režiséra Pedra Almodóvara Los Abrazos rotos - Rozervaná obětí. Více viz.: http://www.moviescreen.cz/film/abrazos-rotos-los Přeji Vám všem píjemné filmové chvíle! ____________________ "Joseé Komunita"
ModulDigifolio
05. 11. 2009
...pohled jiný
ModulDigifolio
05. 11. 2009
Základní informace
ModulDigifolio
04. 11. 2009
ModulDiskuze
04. 11. 2009
ForumTvorba ŠVP podle RVP ZŠS
Dobré den, jakmile bude Manuál ŠVP pro ZŠS k dispozici, bude i zde pro Vás dostupný ke stažení! __________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
04. 11. 2009
ForumKLUB
Dobrý den milé dámy, naprosto s Vámi souhlasím, zkusím to předat dál a snad to dobře dopadne!:-) Příjemný den! __________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
03. 11. 2009
ForumTvorba ŠVP podle RVP ZŠS
Dobrý den, zde přinášíme odpovědi VÚP k Vaším otázkám, snad Vám pomohou. Pokud máte další nezodpovězené otázky, či ptřebujete něco objasnit či vysvětlit, obracejte se na nás v tomto fóru i nadále s Vašemi dotazy. Příjemný den všem! Josef Vlach Tvorba ŠVP ZŠS a Manuál Manuál k tvorbě ŠVP pro ZŠS bude k dispozici do konce roku. Postup zpracování i struktura jsou shodné se ZV. Rozdíl je však v obsahu, který si každá škola tvoří podle potřeb vzdělávaných žáků. Nikde však není uvedeno, že se jednotlivé předměty musejí zpracovávat po ročnících. Pouze se doporučuje, v případě zpracování do období, stanovit kritéria hodnocení. Hodnocení žáků ZŠS V souvislosti s hodnocením žáků v jednotlivých ročnících a vydáváním vysvědčení 2x ročně je nutné si stanovit, co bude předmětem hodnocení v jednotlivých ročnících. RVP uvádí možnost utvořit nové předměty integrací vzdělávacích obsahů vzdělávacích oborů, které jsou v kompetenci školy a nic vám ve vašem záměru nebrání. Podmínkou pouze je, že musí integrovaný předmět obsahovat všechny tematické okruhy obou vzdělávacích oborů a hodinová dotace musí být součtem hodin určených pro jednotlivé vzdělávací obory. Co se týká názvu předmětu je doporučeno volit názvy takové, které budou označovat oba integrované obor a nebude dělat problémy při zápisech do školské dokumentace a na vysvědčení. Očekávané výstupy v RVP ZŠS s těžkou MR V Díle II v RVP ZŠS jsou očekávané výstupy stanoveny na konec 10. ročníku nikoliv na jednotlivá období ani na ročníky. Při tvorbě předmětů je také možné jednotlivé blízké vzdělávací obory obsahově spojovat a vyučovat je v blocích, stejně tak lze ponechat i Pracovní a výtvarnou výchovu jako jeden předmět.
ModulDiskuze
27. 10. 2009
ForumTvorba ŠVP podle RVP ZŠS
Dobrý den, dovolte mi, prosím, jen malou poznámku k Vaší diskuzi. Vaše zajímavé dotazy a podněty týkající se Manuálu a tvorby ŠVP pro ZŠS jsem předal ke zpracování odborníkům z koncepce a kurikulární reformy ve VÚP. Předpokládám, že počátkem měsíce listopadu Vám zde nabídnu jejich komentáře. Takže přátelé, něvěste hlavu a hodně zdaru! Přeji Vám všem příjemný den! S přátelským pozdravem ___________ Josef Vlach
ModulDiskuze
13. 10. 2009
ForumKLUB
Naše první velké setkání face to face.jpg __________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
12. 10. 2009
ForumKLUB
AKTUÁLNĚ Komunito naše milá, víte co je dnes za den? Dnes je 12. října 2009 a jsou to právě 4 měsíce, kdy jsem požádal Petru Boháčkovou, aby založila toto diskuzní fórum. Dnes jsou to právě 4. měsíce, kdy jsem začal na její otázky odpovídat. Tak jsme se začali všichni seznamovat, diskutovat, přátelit a spolupracovat. A to nejen v našem NEJNAVŠTĚVOVANĚJŠÍM FÓRU z OFFTOPICU na Diskuzích, ale na celém Metodickém portále! Mám obrovskou radost, že se to nám všem takto podařilo Mé díky patří především všem VÁM A tak dnes 12. října 2009 na krajské konferenci v Praze, kdy prezentujeme Nový Metodický portál se stala virtualita realitou a byl to takový malý zázrak pro nás všechny Virtuální přátelé, kteří se před 4.měsíci ani neznali se dnes potkali ve velkém Pro mnohé to bylo první setkání tohoto druhu a bylo to vidět a bylo to krásné Všichni jsme měli obrovskou radost a snad jsem ani moc nemluvili a jen se na sebe koukali a usmívali se a byli spokojeni že jsme opravdoví Vypadali jsme tady najednou jako malé děti, kteří na chodbě utvořili krásné kolečko a... ...a vzpomínali jsme na Vás ostatní, kteří to máte do Prahy dál a zřejmě se chystáte na Vaší konkrétní krajskou konferenci.... ...jsem dojat ...a tak to raději useknu hned... "Jo a taky musím ukončit workshop kluků z Komunity (Dominik a Jindra), protože už přetahují a holky už čekají na naše první společné foto _____________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
30. 09. 2009
ForumKLUB
Milá Hanko a Pavlíno, k Vašim dotazům, týkajících se modulu Články Vám můžu sdělit následující: I) migrace článků - články jsou postupně převáděny na nový portál - tento proces nám ještě chvíli bohužel potrvá II) neotevření souboru - tento problém jsem předal garantům modulu Články - snad bude tato chyba brzy odstraněna ___________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
24. 09. 2009
ForumKLUB
Zdravím všechny a Hanku obzvlášť, je vidět, že nový portál opravdu zkoumáte ze všech stran A tak to má být Takže i informace o počtu zobrazení příspěvků v blozích Díky moc Hance a kdyby zase někde něco nám uteklo, tak sem s tím Přeji všem příjemný den nejen na "novém" Metodickém portále. __________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
22. 09. 2009
ForumKLUB
Dobré odpoledne, tak zase má ta Hanka pravdu, tak v Blogu je RSS přesně tak, jak napsala Hanka. A tam, kde zatím není, bude Tím Vás prosím o trpělivost a jen tak dál a sem se všemi dalšími nedostatky ...ať je brzy "vychytáme" a odstraníme __________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
22. 09. 2009
ForumKLUB
Připravte se, otevíráme! Vážení přátelé, tak už je to tady! Dnes je ten očekávaný den "D", na který Vás již pár měsíců připravujeme. Před několika málo okamžiky začala tisková konfrerence s názvem "Rosteme a měníme se" Metodický portál se tak představí mediím a veřejnosti ve zbrusu novém kabátě A teď už jedeme na ostro, přátelé! __________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
22. 09. 2009
ForumKLUB
Milá Pavlíno, máte pravdu, RSS zatím není na "novém" portálu k dispozici. Mohu Vás však ujistit, že tento nedostatek bude v nejbližších dnech odstraněn a RSS bude nejen v Blogu, ale celém Metodickém portále plně funkční. Přeji Vám příjemný den. __________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
02. 09. 2009
ForumKLUB
Zdravím, co se týká Hančina "samovolného" odhlašování z DIGI, tak??? Předám tento problém dále a snad to bude o.k. Máte i Vy ostatní tento problém Pokud ano, tak asi máme větší problém! Díky za testování a "vychytávání" much v DIGI! Zatím se loučím ___________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
02. 09. 2009
ForumKLUB
Díky Hanko, mám stejný pocit Navrhoval jsem, aby byl text zarovnán do bloku a končil před avatarem s informacemi U delších příspěvků by prý bylo příliš prázdného místa! Předám však Vaši připomínku IT a uvidíme, co on na to! Ještě jendou díky a mějte se fajn __________________ "José Komunita
ModulDiskuze
02. 09. 2009
ForumKLUB
Dámy a pánové (teda, pokud tady nějací vůbec jsou ), co říkáte na grafické úpravy blogů a WIKI? Líbí se Vám??? Ve WIKI dojde brzy ještě k barevné přeměně ikon, které se právě přebarvují! Myslím tedy, že se máme na co těšit! S radostí pokroku Vás zdraví __________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
02. 09. 2009
ForumKLUB
Zdravím všechny, přihlašování do DIGI by mělo být funkční, vyzkoušejte jej! S pozdravem __________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
02. 09. 2009
ForumKLUB
Dobrý den, děkuji Vám, za Vaše testování - přihlášení do DIGI. Bohužel se potvrdilo, že přihlašování nefunguje. Vše je předáno programátorovi a snad tento problém brzy odstraní! S pozdravem __________________ "josé Komunita"
ModulDiskuze
01. 09. 2009
ForumKLUB
Krásný dobrý den přátelé, tak tu máme první den nového školního roku 2009/2010 a my jsme si na Vás připravili takové malé testování našeho DIGI. Potřebovali bychom otestovat společné přihlašování do DIGI. Co bude Vaším úkolem Vyzkoušet se přihlásit na http://digifolio.rvp.cz Přihlaste se Vaším přihlašovacím jménem a heslem, které máte na portále. Vaše zkušenosti nám zde napište. Děkuji všem, kteří se zapojí do našeho testování přihlašování do DIGI __________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
26. 08. 2009
ForumKLUB
Dobrý den všem, chtěl bych zde dnes jen vyjádřit svoji obrovskou radost, že jsou zde s námi (tedy především s Vámi) pánové z WIKI a DIGI a začínáme opravdu testovat oba nové moduly!!! Hurá!!! Člověk je pár dní mimo online svět a hned se toho tolik děje! Asi budu muset takto "vandrovat" častěji! Přeji Vám příjemný den! S přátelským pozdravem __________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
13. 08. 2009
ForumKLUB
Dobrý den, chtěl bych poděkovat naší "wikiMíši" za super video "Ze života hmyzu", který všichni naleznete v naší WIKI Jen tak dále WIKIpřátelé. Příjemný den všem _________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
12. 08. 2009
ForumKLUB
NZ ...RÁDO SE..... _________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
12. 08. 2009
ForumKLUB
WIKI Problém s obrázkem počasí, respektive jakýkoliv jiný podobný problém, kdy se Vám podaří umístit něco jinam, než jste původně plánovali, se dá vyřešíte poměrně snadno V editoru WIKI je tlačítko Další, na které když kliknete, tak se Vám otevře nabídka. Vyberete "Přesunout stránku". Otevře se Vám okno, kde pomocí navigace (co/kam přesunout) a "pohráním si s nabídkou" umístíte stránku tam, kam jste ji původně chtěli vložit. Prostě to vyzkoušejte, nebojte se, jsme ve WIKI... Příjemný den všem wiki nadšencům __________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
12. 08. 2009
ForumKLUB
Dobrý den, velice se všem omlouváme za chybu v Digifoliu, kvůli které se nemůžete do DIGI registorvat a tedy i přihlásit. Jednotné přihlášení do modulů právě řeší programátoři! Registraci do DIGI se během dne pokusíme opravit! Děkuji za Vaši spolupráci při testování nových modulů! Příjemný den _________________ "José Komunita"
ModulDiskuze
11. 08. 2009
ForumKLUB
Vážení a milí, WIKI se nám díky Vám daří pomaličku rozjíždět a testovat, což je výborné, takže jen tak dále... A teď přichází na řadu i DIGI Prosím tímto všechny nadšence - "digifolie", aby si založili své DIGI na: http://digifolio.rvp.cz U registrace v Digifoliu vyplňte nejlépe shodné údaje, jako máte v ostatních modulech, repsektive na Metodickém portálu. Jednotné přihlášení se teprve připravuje! V Digi již na Vás čekám i já v založené skupině "Digifolie"... Příjemný den všem. _________________ "José Komunita"
ModulDigifolio
02. 03. 2011
Já bych ke kanapíčku prosila ještě to kafčo, co je na první fotografii. Když už relax, tak se vším všudy... Přisedne někdo, klidně i s čajem? PS: Pavli, já Tvůj soukromý kometář také vidím, jen je u něj napsáno, že je soukromý, tak nevím.
ModulDigifolio
27. 02. 2011
Zdá se, že by tento pohled potřeboval aktualizovat... ;-)
ModulDigifolio
12. 01. 2010
To je tedy prdlý :D Řekněte mi, milé DIGIFOLIE, kolikrát si za rok (!) lehnete na gauč a relaxujete? Ha? To jsme to dopracovaly - budeme na gauč alespoň dívat :D PS: Jsem zvědavá, kolik komentářů tu uvidíte... první jsem dala jako soukromý. To je tedy jen pro mě?
ModulBlogy
02. 11. 2009
Dobrý den, Ludmilo, dovolte mi, abych Vám složil velkou poklonu, s jakým skvělím úmyslem zakládáte svůj blog na rvp.cz! Těší mě, že s Vaší ověřenou zkušeností přicházíte i do našich českých vod, jelikož u nás je zatím takovéto sdílení zkušeností, znalostí a inspirací v počátcích. Snažíme se to společně měnit a Váš krok k založení si blogu je toho přesně důkazem! Přeji Vám tedy mnoho energie a chuti při psaní Vášeho blogu. Také spoustu zaujatých čtenářů a podnětných komentářů ke zpracovaným příspěvkům, stejně jako podnětů pro další rozpracování a diskuze na našem portálu. Osobně se, stejně jako Pavlína, velice těším s čím na nás v blogu "zaútočíte"!
ModulDigifolio
13. 10. 2009
Tak Tě konečně vítám mezi námi, naše báječná editorko:-))))
ModulBlogy
22. 06. 2009
A vida další nový Blog, …ale ne? Opravdu vtipný název si nový bloger zvolil? Tak to mám opravdu radost! Ach jak já si vyčítám, …proč já nešťastník Vám skočil na špek, …na Vaše milá slova zájmu o novinky naší Komunity, že jsem reagoval??!!! Kdybych býval tušil, že mé jméno přetvoříte, zdeformujete jeho tvar a název svého Blogu si z něj uděláte!!!??? Proč jsem jen Vám vše popisoval? A co připravované moduly nabízejí a přinášejí říkal, kdybych býval věděl, jak se mi odvděčíte??!!:(((( Ach já nešťastník!:-))) Ale co se dá dělat, musím uznat, že jste využila toho nejlepšího, co jsem Vám za Komunitu nabízel, abych ani já s tím, co napsáno zde bude, nic udělat nemohl! Není totiž nic lepšího, když chcete něco říci, stejně jako vyjádřit Váš názor, než založit si rychle svůj osobní Blog. Tedy pokud tam nebude na první i druhý pohled něco nepatřičného, což v tomto případě bohužel není ani na třetí pohled!:-( To potom druhý nic nenadělá a může zde jen lkát, že nevhodný název má Blog Věš!:-) No nic, pokusím se Vám uvěřit, že jde pouze o onu zkratku, jelikož mi z duše blízký je každý, kdo si takto ze slovy hraje a zkratky duchaplně i vtipně vytváří:-)))))Konec konců mi nezbývá nic jiného, než si to přestat brát osobně a rozčilovat se marně a společně s ostatními čtenáři se jen bavit Vaším vtipným komentářem toho, co se děje kolem Vás.:-)))) Ať se Vám zde u nás líbí a dál nás bavíte svými postřehy, reakcemi i komentáři a vytvořenými „zkratkami“ nejen v „Blogu-Pepouš“, ale v celé Komunitě na rvp.cz vůbec!:-)