Avatar
Mgr Lenka Říhová

Poslední přihlášení 13. 02. 2021

Společenská role
Pedagog, Vedení školy, Rodič
Webové stránky
Název školy/instituce
Speciální ZŠ ,U Bažantnice, Poděbrady
Stupeň vzdělávání
Základní, Speciální
ModulDiskuze
17. 01. 2016
ForumTechnika v rukou učitele i žáka
Chtěla bych se s vámi podělit o jednu zkušenost, která mě trochu zaskočila. Učím informatiku nejstarší žáky u nás ve škole (8.9.tř ZŠ praktické - dnes lehké mentální postižení, od září 2016 žáci "s potřebou podpory druhého stupně" ). Většina těchto dětí je z rodin, kde nemají peníze nazbyt. Jejich telefony (případně tablety) patří k těm levnějším a mnoho toho neumí, případně se do nich nic nevejde. Celkem běžně používáme školní iPady, nejen v Informatice. Po počátečním nadšení a chuti dělat všechno, co jsem naplánovala, začali někteří z nich dávat poměrně razantním způsobem najevo nechuť, když byly iPady znovu na programu (pracujeme i na PC). Nechápala jsem, co se děje, kde dělám chybu, snažila jsem se vysvětlovat, proč se co učíme a jak se jim to může hodit. (Mimochodem není úplně jednoduché vysvětlovat smysl například prezentací někomu, kdo se v lepším případě bude živit jako přidavač). Po nějaké době byl ten "komunikačně a sociálně nejzdatnější" schopen zformulovat důvod: oni nikdy nebudou mít ipad (ani jiný dobrý tablet) a tak nemá cenu aby s ním pracovali (v jejich podání to znělo daleko víc frustrovaně a agresivně). Od té doby ještě víc přemýšlím nad smyslem, proč a jak iPady zařadit, snažím se hledat aktivity, které i pro ně budou užitečné, případně používat aplikace, které fungují i na PC, vysvětlovat... Jde to těžko. I ve vašich třídách jsou žáci, kterým to moc nemyslí nebo jsou z chudých rodin. Setkali jste se s něčím podobným? Prohlubuje používání mobilních technologií nebo systém BYOD větší uvědomování si sociálních (mentálních) rozdílů? Co s tím?
ModulDiskuze
11. 01. 2016
ForumTechnika v rukou učitele i žáka
...Asi se shodneme, že nějaké ty "klikačky" už máme za sebou a že zkušenější uživatel IT (a zároveň učitel) požaduje něco, kde může žák např.: hledat správné řešení a dělat při tom chyby postupně pomocí různých kroků zjišťovat, co a jak funguje (objevovat) volit si náročnost zadání úkolu, popř. hledat další/jiná řešení Další požadavky na superaplikaci? můžeme vycházet třeba z této infografiky? http://clanky.rvp.cz/clanek/c/o/20017/K ... KACE.html/
ModulDiskuze
11. 01. 2016
ForumTechnika v rukou učitele i žáka
Co znamená umět používat technologie? Zkouším se nad touto otázkou zamyslet 1. technologie pro každodenní použití (umět najít údaje, které potřebuji, administrativa, vytvořit si výukové materiály, elektronické bankovnictví, služby ...) 2. umět se pomocí technologií propojit s ostatními (email, sociální sítě, chaty ..) 3. umět se pomocí technologií vzdělávat (profesní weby, PLN ...) 4. umět s pomocí technologií spolupracovat s ostatními (učiteli) 5. umět s pomocí technologií prezentovat svou práci Pokud toto umím a aktivně dělám sám, potom teprve to můžu někoho naučit. Další otázka je, jestli i když to sám umím používat, jestli také dokážu najít takové aktivity, díky kterým to přijde mým žákům smysluplné a důležité.
ModulDiskuze
11. 10. 2015
ForumOd osobního vzdělávacího prostředí učitelů a studentů k otevřenému vzdělávání
2. Používáte k organizaci informací z internetu nějakou službu Webu 2.0? Jsem v tomto bohužel velmi chaotická a doufám, že toto měsíční téma mi pomůźe ujasnit si, co s tím udělám. 4. Máte nějaké centrální místo, kam umísťujete všechny své práce a odkazy na vlastní weby či stránky vytvořené pomocí služeb pro sdílení informací? Mám pár webů/blogů k různým účelům, ale místo pro jakési portfólio mi chybí. Asi stejně jako čas ho vytvořit . Chci to udělat, třeba z této diskuze vzejde inspirace. Doufám! 5. Jaký by mohl být vhodný nástroj pro vytvoření takového centrálního místa? Může to být například blog? A pokud ano, v jaké podobě? Nebo existuje lepší alternativa? Blog sám o sobě asi ne, spíš bych viděla nějakou formu úložiště, které má víc variant zobrazení, typy stránek, bere různé formy dokumentů... Jako třeba digifólio tady na portále nebo Google weby
ModulDiskuze
10. 10. 2015
ForumOd osobního vzdělávacího prostředí učitelů a studentů k otevřenému vzdělávání
Dlouho jsem se Twitteru vyhýbala, zdálo se mi to nějak nepřehledné. Ale poslední rok ho využívám hodně. Vyhovuje mi krátká forma sdělení a to, že se v podstatě nedá minout důležitá informace, většinou je retweetována z více stran. Sleduji tady hlavně zahraniční uživatele, v mém případě většinou témata, týkající se iOS zařízení ve školách a speciálního vzdělávání. Snažím se to dělit a nedublovat stejné zdroje na více sítích. Takže víc privátní komunitu a české zdroje mám na G+ a Facebookovou stránku pro ISEN komunitu (www.i-sen.cz). Mám účet i na LinkedIn, ale spíš jen jako profesní profil.
ModulDiskuze
10. 10. 2015
ForumOd osobního vzdělávacího prostředí učitelů a studentů k otevřenému vzdělávání
2.1.: Bez PLE si to už tak nějak neumím dost dobře představit i když na druhou stranu se trochu bojím, aby se z toho nestala má "komfortní zóna", ze které nevytáhnu paty... Tomu rozumím. Ale pokud mám ve svém "komfortním PLE" všechno co v tuto chvíli hledám a potřebuju, tak snad není nutné pořád hledat cosi dalšího. Abychom pro ten on-line život nepřestali stíhat ten reálný . (Občas si to musím připomínat).
ModulDiskuze
06. 10. 2015
ForumOd osobního vzdělávacího prostředí učitelů a studentů k otevřenému vzdělávání
Na tohle téma jsem se těšila, protože si myslím, že vytváření svého osobní vzdělávací prostředí je mimo jiné podmínkou toho, jak být ve své práci v obraze. Informací kolem nás je tolik, že sledovat všechno sám není možné a je fajn vědět, že "u kamarádů na síti" vždycky někdo zná odpověď nebo ví, kde ji hledat. Pro mě osobně cesta za PLN začala před šesti lety (musela jsem se podívat ) právě na Portálu a i když se tady v současnosti tolik nepohybuji, kontakty a kolegové z této doby pořád tvoří nejpodstatnější část mé profesní sítě.
ModulČlánky
7140
0
30. 06. 2015
Aplikací pro vzdělávání je obrovské množství a pořád přibývají. Článek nabízí strukturované a vizualizované (infografika) informace o kritériích, které byste při výběru vhodných aplikací pro vaše mobilní zařízení měli zohlednit.
ModulDiskuze
29. 11. 2013
ForumTechnologie v MŠ a jejich využití
Používáme intenzivně a delší dobu iPady s dětmi s postižením, mentální věk mnohých z nich odpovídá školkovým dětem. iPady jsou pro ně skvělou kompenzační pomůckou. Dovedu si představit jejich využití i ve školce, hlavně pro předškoláky, jako určitou přípravu na školu, existuje ohromné množství krásných vzdělávacích aplikací. Osobně bych pro malé děti preferovala spíš reálný svět a pomůcky, s rozumnou mírou doplnění těmito lákavými technologiemi .
ModulDiskuze
12. 09. 2013
ForumRada starších
Ahoj lidičky Moc ráda vás uvidím. Jasně, že raději někam blíž ku Praze, ale chápu moraváky, že to mají k nám do středu daleko ( no západo a jihočeši zase na Moravu . Konec konců, ta Praha je zase celkem dobře dostupná pro všechny ( různé rychlovlaky a tak). Ale pokudcse podaří termín, já přijedu i dál
ModulDiskuze
29. 05. 2013
ForumRada starších
Moje ŕeč, Jitko. U nás v lázních budete všichni povinně relaxovat, jíst, pít a hrát si s ipady a keškovat . Berte to jako lázně, ať vydržíte bez úhony do vyvědčení . Potřebujeme to všichni, myslím!!!!
ModulDiskuze
29. 05. 2013
ForumRada starších
Koupím čaj, kávu, mléko a pečivo. Večer si můžeme klidně nechat něco přivézt na místo, v několika restauracích funguje rozvážková služba. Na snídani přivezeme čerstvé pećivo, pokud teda někdo nechce péct chleba bez hnětení . Ještě nějaké přání?
ModulDiskuze
21. 05. 2013
ForumRada starších
Je nekde nejaky seznam kdo k nam prijede? Abych mela dost propagacnich a upominkovych predmetu
ModulDiskuze
20. 05. 2013
ForumRada starších
I kdyz nejsem ted tady aktivni patrim sem porad srdcem. Podebrady - keskaru raj. Podebradka z pramene nemistnim obvykle nechutna. Aktivni odpocinek na cerstvem vzduchu potrebujeme vsichni. Ja teda urcite jinak do prazdnin nevydrzim. Potrebujete nekdo neco specialniho zaridit? TESIME SE S IVOU NA VAS .
ModulDiskuze
01. 04. 2013
ForumRada starších
Já tedy budu záhy...jako vítací ceremoniář hned jak dorazí první z vás . Jinak družina je ve škole do 15.00, ale to není problém, zázemí budeme mít jinde. Po této době neuvidíte ani nohu (dětskou)
ModulDiskuze
18. 03. 2013
ForumRada starších
váš zájem o Poděbrady mě těší. Termín bych viděla od pátku 31.5. do soboty 1.6. Podle předchozích diskuzí a účastí jsem pochopila, že neděle je méně obsazená a žádaná a i já se přimlouvám za ukončení v sobotu (volných dnů není moc). S paní ředitelkou mám domluveno, že přespání a zázemí u nás ve škole není problém. Takže se můžeme začít domlouvat o programu
ModulDiskuze
13. 03. 2013
ForumRada starších
Kdyby to nějakou dobu ještě vydrželo, tak na pátek/sobotu 1. června bychom vás mohli klidně přivítat v Poděbradech. Lázeňská sezona bude už v plném proudu, pokvetou kaštany a cyklostezky vedou do úžasných míst s útulnými hospůdkami. Kola máme k dispozici a naše škola je přátelské místo na přespání i pobyt.
ModulDiskuze
24. 02. 2013
ForumRada starších
já nevím...někteří z nás tam budou mít workshopy a také na závěr zřejmě společnou akci/večeři "účinkujících". Připadá mi to, že "na sebe" nebudeme mít dost času a prostoru. Za mě jsem pro jiný termín.
ModulDiskuze
21. 01. 2013
ForumRada starších
něžná holčička..a má krásné jméno . Gratuluju
ModulDiskuze
14. 12. 2012
ForumRada starších
Ahoj lidičky, nezapomněli jste na mne? Co si dát připomenutí do iPadu/mobilu 1x za týden? A kdyby se Vám nechtělo komentovat DUM, můžete se podívat na nějaký článek. Díky předem S tím připomenutím do mobilnich zařizení je dobrý nápad . Pokusim se
ModulDiskuze
30. 11. 2012
ForumTechnologie ve škole
Dobrý den, položila jsem podobný dotaz ambasadorce Apple v ČR pro vzdělávání a odpověď zní takto: Volume Purchase Program (VPP) je jen v pěti velkých zemích. Ona sama pro Českou republiku opakovaně o VPP žádá, a předpokládá, že se to nakonec uskuteční. Časově to bohužel nemůže urychlit ani specifikovat, kdy k tomu dojde. Prodejci iOS zařízení, kteří jsou licencovanými partnery Apple pro školství ( Apple Solution Experts for Education), by měli umět školám usnadnit nákup aplikací pomocí gift card, ale k licencím zatím platí pro školy totéž, co pro soukromého uživatele... Získání VPP pro ČR také určitě závisí na tom, jak hodně se využívání iOS zařízení ve školách rozšíří. Odpověď, týkající se iučebnic by možná mohli poskytnout také v nakladatelstvi Fraus http://www.flexibookstore.cz/
ModulDiskuze
30. 11. 2012
ForumRada starších
Holky (Slávku, promiň, pro Tebe nic), nenechala jste některá u mě ve třídě termonátělník s dlouhým rukávem (tmavě šedý)? Jano, to jsem byla já . A to podezřívám dceru, že mi ho nosí. Musím se jí asi omluvit
ModulDiskuze
04. 11. 2012
ForumÚpravy RVP ZV - veřejná diskuze
pokud se tedy doopravdy uvažuje o zrušení RVP -pro LMP, pak by ovšem diskuse k základkovým RVP měla být také nasměrována tímto směrem!Jestliže budou žáci s LMP zařazováni do základních škol, pak budou muset vzdělávací plány těchto škol s tím počítat a už nyní by se do nich měly zapracovávat poznatky speciálních pedagogů, zapracovávat návrhy,které by pomohly učitelům ve zvládání takto postižených žáků... Zní to velmi logicky, ale logika je bohužel to poslední, na co se při různých úpravách a nekonečných doplňováních dalších nezbytností bere zřetel. Připomíná mi to situaci, kdy se udělá nový povrch ulice a za půl roku se zjistí, že je ještě potřeba vykopat kanalizaci...
ModulDiskuze
11. 10. 2012
ForumÚpravy RVP ZV - veřejná diskuze
A já bych se k témuž zeptala, kde se v základních školách vezme dostatek speciálních pedagogů, kteří budou schopni takovou modifikaci učiva provést, protože ač u nás zkušenosti s integrací žáků s LMP máme, je právě přizpůsobení vzdělávacího obsahu největším problémem (zvláště v naukových předmětech) ...v praxi to podle mě znamená, že rozhodnutí o tom, jak a do jaké míry redukovat/modifikovat učivo je věc návrhu poradenského zařízení (ve spolupráci s rodiči a školou), které žáka diagnostikovalo. Trvejme tedy na tom, aby poradny a speciálně pedagogická centra vypracovávaly a také vyhodnocovaly návrh IVP.
ModulDiskuze
11. 10. 2012
ForumÚpravy RVP ZV - veřejná diskuze
nároky dle RVP ZV jen s velkými obtížemi zvládají i žáci s úrovní rozumových schopností v oblasti podprůměru a hraničního pásma s lehkou mentální retardací (čili ti, kteří se aktuálně musí vzdělávat dle RVP ZV). Předpokládám, že takto byl myšlen dotaz o celé koze a nažraném vlkovi. Odpověď mi přijde nedostačující, zní z ní právě ono slovíčkaření. naprosto souhlasím a také prosím o upřesnění
ModulDiskuze
10. 10. 2012
ForumÚpravy RVP ZV - veřejná diskuze
Žáci s lehkým mentálním postižením se zpravidla vzdělávají podle Přílohy 2 upravující vzdělávání žáků s lehkým mentálním postižením (RVP ZV-LMP), pokud jim jejich schopnosti neumožňují v některých případech postupovat podle modifikovaného RVP ZV. Zajímal by mě rozdíl mezi vzděláváním podle přílohy RVP ZV-LMP a modifikovaným RVP. Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že jde o slovíčkaření ve smyslu aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
ModulDiskuze
24. 09. 2012
ForumArchiv
Kdybych nepracovala v Poděbradech, stěhuju se do Stráže . Díky
ModulDiskuze
24. 09. 2012
ForumArchiv
Milá Rado, já se cítím trochu blbě, že jsem takový portálový, potažmo radní fluktuant. Pořád vás děsně potřebuju, obdivuju a mám ráda, ale já prostě sotva stíhám. Naskočila jsem do iVlaku, který se řítí pořád dál a moc mě nenechá vystoupit, maximálně tak koupit si na nádraží nějaký fástfúd a skočit zpátky. To když ten vlak nemá jídelní vůz. Ale ono mě to baví, tohle není stížnost. A taky jsem naštěstí pořád v kontaktu minimálně s vámi z G+. Já jen že nejsem správný radní tady na Portálu a tak ani nemůžu nikoho navrhovat. Ale na setkání s vámi bych šla hrozně moc ráda .
ModulDiskuze
24. 09. 2012
ForumRada starších
taky jsem na to zvědavá
ModulDiskuze
11. 09. 2012
ForumTipy do výuky
tipy na online zdroje..hry, poslech http://ucimesespolecne.blogspot.cz/ + naladění na angličtinu z předchozího příspěvku..není to toto http://goo.gl/R0r8a?
1
29
0
veřejná
2
15
0
veřejná
4
27
0
veřejná
multukulturní výchova, majorita-minorita zdrav postižených
27
19
5
veřejná
11
33
0
veřejná
3
34
0
veřejná
18
27
4
veřejná
7
31
0
veřejná
4
28
0
veřejná
8
34
0
veřejná
pro speciálky, Čas, M, Čj
22
19
0
veřejná
zábavné a ještě navíc užitečné činnosti v případě náhlého suplování
1
17
0
veřejná
Důležité info
12
19
0
veřejná
Přírodopis - učivo 2. stupně ZŠ praktické
sluncesluneční soustavaplanetyhvězdy
7
13
0
veřejná
prezentacetřídění
ModulČlánky
01. 02. 2021
Díky za článek, určitě vyzkouším.
ModulČlánky
12. 11. 2016
Nepřestává mě udivovat šíře vašeho záběru. Znovu děkuji za vaše články, které mě, stejně jako tento, směrují podívat se jinak na události, které se kolem dějí, nutí k přemýšlení a rozšiřují obzory nejen "pedagogické a digitální".
ModulČlánky
18. 02. 2015
Výborný podklad pro to, jak vysvětlit (po stopadesáté), že tablet není náhradou aktivit na PC, ale jejím užitečným doplněním a hlavně nástrojem, díky kterému se můžeme jednodušeji zaměřit na vzdělávací cíle, které digitální společnost potřebuje - komunikace, online spolupráce odkudkoliv a kdykoliv, pohodlné a rychlé sdílení a publikace výsledků, mobilita... děkuji
ModulČlánky
28. 01. 2015
Děkuji za odpověď, vaše stránky znám, jsou skvělé. Comic Sans určitě vyzkouším, nejsem dyslektik a také ho preferuji :)
ModulČlánky
20. 01. 2015
Výborný článek a námět pro práci. Zaujal mě text se zvýrazněnými slabikami. Dá se najít někde vysvětlení nebo popis takto zpracovaného textu? je nějaká metodika k tomu jaké slabiky zdůtazňovat a proč? Nebo je to jen o střídání tučného a netučného textu. Připomíná mi to trochu zahraniční písmo OpenDyslexic, i když ten je zvýrazněn jiným způsobem. Děkuji 
ModulČlánky
15. 05. 2014
Moc užitečný přehled, díky. 
ModulČlánky
22. 04. 2013
Radost a nadhled nad malichernostmi, Srini i Tomáš
ModulBlogy
11. 03. 2013
Mě se ta myšlenka líbí. Jen nevím, jak ošetřit to, aby těmi metodiky nebyli v prvé řadě teoretici a akademici, které samotná práce s dětmi moc nebaví, a tak si odučí své povinné roky a po atestaci, vyzbrojeni převážně teoretickými poznatky, ze svých poloúřednických výšin určují co "učitelé - dělníci" mají a nemají dělat.
ModulČlánky
01. 03. 2013
Přehled aplikací pro speciální vzdělávání pro Android http://www.iautism.info/en/2011/03/25/list-of-apps-for-android/. Rádi budeme spolupracovat s odborníky - speciálními pedagogy, kteří s tablety na platformě Android s dětmi pracují nebo chtějí začít.
ModulČlánky
27. 02. 2013
Většina z nás, co tady diskutujeme, se chystá, jak na tuto akci http://www.ucitelskysummit.cz/, tak je činná v této skupině http://www.gegcr.cz/#. A tak doufám, že řady těch, kteří se snaží, řečeno s panem Brdičkou "ovládat všechny dostupné technologie" a smysluplně je s dětmi využívat, budou i díky přečtení tohoto článku a diskuze pod ní, stále přibývat. 
ModulČlánky
26. 02. 2013
Martine, zjednodušeně řečeno... Pracujeme s iPady, tak iSEN, kdybychom používali jenom Pady, bylo by to bez "i" :) (podrobnější vysvětlení ve videu). Jinak už mě trochu unavuje obhajovat Apple produkty. Každý má jistě na výběr použivat jaké tablety chce.
ModulČlánky
26. 02. 2013
Děkujeme, Hanko, vaše škola patří, ať už s tablety nebo bez nich, mezi moje oblíbené inspirace. U vás je přesně vidět, že nejvíc záleží na nadšení a profesionalitě učitelů, ostatní už přijde samo a pak už je jedno, jestli se jedná o školu z malé obce a s převahou "nestudijních" typů nebo o budoucí akademiky :). Přeju hodně úspěchů.
ModulČlánky
18. 02. 2013
Komiks  nemusí být použit jen v hodině ICT  a také nemusí být tvořen jen na PC - ukázka využití komiksu pro rozvoj komunikace http://www.i-sen.cz/2013/02/hra-s-pribehem.html. 
ModulČlánky
18. 02. 2013
Děkuji za možnost profitovat online z vašeho kurzu. Těšila jsem se na každou lekci a zajímavé pro mě bylo i propojení učitelů z praxe se studenty. ... reportáž Jany M. asi zatím není přístupná, ale určitě brzy bude :) 
21. 01. 2013
Možná by na vaše otázky odpověděla publikace Respektovat a být respektován od paní Jany Nováčkové. V její nabídce jsou i různé semináře a kurzy http://www.respektovani.com/  
ModulDUM
14. 01. 2013
Vaše prezentace jsou pro žáky s MP velmi přehledné a názorné. Díky
ModulDUM
05. 01. 2013
Díky za prezentaci, využiji pro žáky s lehkým mentálním postižením na úvod tématu o počasí. Informace jsou přehledné, i když ji pro mou skupinu doplním více obrázky.
ModulDUM
05. 01. 2013
Moc se mi líbí grafické provedení vašich materiálů.Posílám dál a doufám, že k tomu dětem ještě namadne sníh :). Díky
ModulBlogy
30. 11. 2012
kapacita maminčiny paměti je vážně obsáhlá :). Díky za předvánoční naladění
ModulBlogy
07. 10. 2012
Veše Jiřího Havla používám moc ráda. Děkuji za kouzelný výběr
08. 06. 2012
Nestihla jsem online webinář, ale záznam mě také uspokojil :). Zajímavé téma, perfektně připravené organizačně i obsahově. Děkuji
ModulDigifolio
08. 05. 2012
jako odhlášená z Google vidím všechny fotky, krom Jitčiných - odkaz a práva svých jsem upravovala už včera
ModulDigifolio
08. 05. 2012
Zjistila jsem, že lze sdílet album pomocí odkazu (vpravo nahoře možnost Další). Prima.
ModulDigifolio
08. 05. 2012
Hančiny a Jitčiny fotky nejdou zobrazit, pokud je nemáte nasdílené. Prosím tedy buď nastavit jako veřejné (a odkaz poupravit), nebo je nahrát sem. Díky.
ModulČlánky
24. 04. 2012
Děkuji za inspirativní a podrobný článek. 
ModulČlánky
22. 04. 2012
Dokud bude existovat portál RVP, bude ve své snaze zprostředkovat našim učitelům nejnovější poznatky z oboru vzdělávacích technologií pokračovat i Spomocník... přeji Vám ( i Portálu) osvícené čtenáře a spolupracovníky, kteří budou vaše myšlenky uskutečňovat v praxi a děkuji za obohacení mého osobního vzdělávacího prostředí
ModulBlogy
20. 02. 2012
já jsem se na téma kroužkovců inspirovala tady http://clanky.rvp.cz/clanek/c/Z/1767/jak-ucit-krouzkovce-zabavnou-formou.html/. Děti měly z žížal ve třídě ohromnou radost :). foto- http://goo.gl/yiQWd  
ModulČlánky
06. 12. 2011
Aktivity s motivací vlaku děti vždycky baví...říkanku jsem neznala, díky. Moje oblíbená vlaková je Ná--klad--ní vlak ne--po--spí--chá, těž--ce je--de sot--va dý--chá... O-sob-ní vlak ten si sy-čí, na vý-le-ty s ná-mi fi-čí... Rychlík letí jen burácí, mihne se a už se ztrácí... s rytmizací a postupným zrychlováním
ModulBlogy
01. 12. 2011
„sdílející učitel“ potřebuje mít své místo, kde se může seberealizovat a vědět, že jeho náměty a myšlenky budou vyslyšeny. A takovým místem je sborovna školy a portál RVP.CZ. Naprosto souhlasím, jen bych dodala, že sborovna školy bohužel někdy takovým místem není, a tak je dobré vědět, že i ve své škole "osamocený" kantor tady na Portálu svou sdílející a podporující komunitu najít může.