Avatar
Janek Wagner

Poslední přihlášení 04. 12. 2018

O uživateli
http://www.linkedin.com/in/janekwagner
Společenská role
Pedagog, Vedení školy, Rodič
Název školy/instituce
Pedagogicke.info
Stupeň vzdělávání
Základní, Gymnázium, Vysokoškolské

Nic nebylo nalezeno.

ModulČlánky
16. 11. 2016
Recenzente, kde je ta spousta dat?! Článek vychází z polských zdrojů z let 2004-7, kde je reakce na aktuální změny ve finském školství?! 
ModulČlánky
02. 07. 2016
Souhlasím s kolegou Brdičkou: vývoj je neuvěřitelně překotný a je dobře, že ho někteří učitelé a některé školy stíhají sledovat a dokonce některé produkty implementovat... a o tom všem informovat ostatní ;-) Volba platformy je nelehkým úkolem, ale není už problém provozovat obě dominantní, tedy Google Apps for Education i MS Office 365, s využitím jednotného účtu (SSO). Faktem je, že podpora tohoto řešení z obou stran je velmi rozpačitá, ale řada škol ho provozuje bez problémů (tedy zatím vím o těch mimo ČR). K textu má jen několik poznámek: - většina systémů LMS je de facto i sociální sítí a také úložištěm, obecně online služby implementují sociální prvky či funkce běžných sociálních sítí,  - Moodle existuje nyní i v cloudové verzi (https://moodlecloud.com/en/), správa může tedy být výrazně jednodušší, bohužel je zatím pro školy placená, na rozdíl od MS Office 365/Yammer či Google Apps for Education/Classroom.
ModulČlánky
12. 04. 2016
Proč není k dispozici vzorová publikace i v DOcX?
ModulDigifolio
12. 02. 2016
Nakoukl jsem do Metodika_Zaklady_cloudovych_reseni.pdf. Cituji: Tato práce si klade za cíl vysvětlit a poskytnout praktický návod na připojení uživatele ke vzdálené ploše serveru, na kterém běží OS Windows Server 2012 R2, pomocí dotykových zařízení srůznými operačními systémy (Windows 7, Windows Mobile, Linux, Mac OSX, Android, iOS a v krátkosti uvést uživatele do práce s cloudem. Také je zde poskytnutý základní přehled cloudových aplikací se zřetelem na možné využití ve školní výuce. Obsah je naprosto zmatený, píše se tu o RDP, OpenSancore,open source, MS MultiPoint Serveru (!!!) atd. Autor zřejmě zkompiloval starší materiály a vzniknul naprosto nehorázný paskvil.      
ModulBlogy
25. 01. 2016
Jeden metodik na 167 žáků znamená pro Česko mít takových metodiků přes 8000 a jejich platy s odvody by byly asi 4 miliardy ročně. Má je Open Society Foundations pro nás?
ModulČlánky
17. 12. 2009
Argumentace "K použití softwaru MS Excel mě vedlo několik následujících důvodů * finanční – Excel je součástí balíčku MS Office, který má téměř každá škola k dispozici * rozšířenost v domácnostech * jednoduché ovládání pro žáky ZŠ" je přinejmenším zavádějící, ne-li vysloveně směšná. Za MS Office školy i domácnosti platí. Existují bezplatné open source alternativy jako Open Office nebo online služby jako Google Docs, které také obsahují tabulkový kalkulátor s prakticky stejnými možnostnmi a ovládáním stejně jednoduchým.