Avatar
Mgr. Eva Mastíková

Poslední přihlášení 23. 06. 2013

Společenská role
Pedagog
Název školy/instituce
ZŠ a MŠ Tršice
Stupeň vzdělávání
Předškolní, Základní, Gymnázium
ModulDiskuze
21. 05. 2013
ForumVyučujeme
Pořád se nemůžu rozhodnout, zda "nutit" děti ke spánku (odpočinku), nebo jim vymýšlet odpočinkovou činnost u stolečku. Ve třídě mám děti od 3 do 5 let. Někdy se mi stane, že spí všichni děti, jindy spí jen někdo. Většina dětí, ale spí. Máme jednu velkou třídu, kde jíme, hrajeme a odpočíváme. Nechci aby se mi stalo, že děti raději nebudou spát a budou rušit u stolečku. Na druhou stranu nechci ale děti nutit k odpočinku, když opravdu neusnou. Máte nějaké zaručené odpočinkové činnosti, které by nerušily ostatní děti co zrovna spí? Po jaké době si myslíte, že dítě už určitě neusne?
ModulDiskuze
07. 02. 2013
ForumVyučujeme
Mě by i zajímalo jak u vás probíhá den v MŠ. Kolik toho s dětmi stíháte? Kdyby byl někdo tak hodný a napsal zde ukázku své výuky. Pro mě jako začínajícího učitele, by to bylo velmi podnětné. V hlavě mám hodně tvůrčích nápadů, ale kvůli času, moje výuka vždy spadne do stereotypu.
ModulDiskuze
03. 02. 2013
ForumEnvironmentální výchova a vzdělávání v MŠ
Jezdíte často s dětmi mimo MŠ? My jsme vesnická školka a doprava je podle slov vedoucí učitelky finančně nákladná a navíc, prý nechce aby malošci (3-5 let) někam jezdili, že by to nezvládli. Jsem z toho trochu smutná. Jaké máte s dojížděním zkušenosti vy?
ModulDiskuze
03. 02. 2013
ForumEnvironmentální výchova a vzdělávání v MŠ
Tak konečně jsem narazila na diskuzi, která není minimálně rok stará:-) Já mám vystudovaný magisterský obor biologie a ekologie. Zahradu máme relativně velkou, ale prozatím tam máme jen herní prvky, bez jakékoli zeleně. Je to od září 2012 nově postavená školka. Zatím co jsem si prosadila je menší záhonek podél plotu, kam jsme vysadili tulipány. Děti se mě pořád chodí ptát kdy už vyrostou a jakou bude mít zrovna ten jeho barvu. Pokaždé když jsem se k záhonku před zimou shýbla, byla děcka hned u mě a chtěla mi pomáhat. Měla jsem z toho velkou radost. Se záhonky mám ještě velké plány:-)Menší kompostér bych si na zahradě představovala taky. Nějaké stromy máme slíbené taky, ale časem. Prý na zahradě nesmí být nic co má nějaké trny. Na Den Země jsem si vymyslela, že bychom si mohli s děckama udělat malé jezírko. Máte s tím někdo zkušenosti, může vůbec být na školní zahradě?
ModulDiskuze
03. 02. 2013
ForumVyučujeme
Také přicházím se svou troškou do mlýna:-) VVP dostáváme každý měsíc od vedoucí učitelky. U TP 4 jsem se inspirovala článkem zde na portále. TVP listopad TP 4.docx TVP listopad TP 2.docx
ModulDiskuze
03. 02. 2013
ForumVyučujeme
Já jsem nastoupila do MŠ v září 2012, za tu dobu jsem už měla 3 hospitace vedoucí učitelky. Mezi kolegyněmi máme dobrý vztah, tak jsem se ničeho nebála. Hospitace trvala vždy od 8:00 do 11:00 - zahrnovalo volné hraní, komunitní kruh, cvičení, svačinu, "řízenou činnost" a pobyt venku. Na konci vedoucí vše sepsala, dala mi to přečíst probraly jsem nedostatky, nebo co by ona udělala jinak. Sama jsem u ní také byla na "hospitaci", to abych získala nějaké zkušenosti a vizi jak hodinu bere ona. Něco jiného je určitě hospitace inspektora. S tím zkušenosti nemám.
ModulDiskuze
02. 02. 2013
ForumKoutek nápadů a pomůcek
Já mohu vřele doporučit nově vydanou knížku Velké putování skřítka Ostružinky (http://www.cev-zvonecek.cz/index.php?op ... &Itemid=37) Jen co jsem jí otevřela, byla jsem naprosto unešená a chtěla všechno vyzkoušet.
1
13
0
veřejná
13
9
0
veřejná
ModulČlánky
05. 02. 2013
Projek Den knih máme i na naší školce. Než jsem si přečetla tento článek, který je hodně inspirující, tak jsem vymyslela i následující aktivity - najít v písmenkových těstovinách vybraná písmenka a složit slovo podle vzoru, vykrajování perníčků pomocí písmenkových vykrajovátek, písmenková (pěnová) tiskátka, písmenková omalovánka, bludiště z písmenek, cvičení napodobující jednotlivá písmenka.