ModulBlogy
22. 02. 2021
Určitě jste slyšeli o projektech MAP (místního akčního plánování), které nabízejí aktivity učitelům MŠ a ZŠ, zřizovatelům škol, rodičům a dalším aktérům ve vzdělávání. V rámci NPI ČR se podpoře MAPů věnuje náš sesterský projekt IPS SRP. Na setkáních projektu SRP s příjemci IPo MAP jsme v únoru 2021 jako PPUČ představovali mimo jiné systém „Elektronické materiály EMA.RVP.CZ“, který je …
ModulBlogy
05. 05. 2020
Podporu práci učitelů v rozvoji základních gramotností na ZŠ a MŠ poskytují po celé ČR projekty místního akčního plánování (MAP), pro které náš projekt PPUČ také připravuje průběžně podpůrné materiály a znalostní základnu. Spolupráci s MAP projekty jsme se také speciálně věnovali v roce 2019 na minikonferencích odborných panelů všech gramotností. Pro inspiraci z výstupu akcí doporučujeme nahlédnout na desatero pro MAPy pro matematickou gramotnost nebo to samé desatero s komentáři k rozvoji digitálních dovedností dětí. Nabízíme také inspirativní článek Jak pomáhají mladým čtenářům MAP?
ModulBlogy
23. 09. 2019
Téma gramotností je tento podzim více vidět na setkáních řešitelů projektů místního akčního plánování (MAP), která probíhají po celé ČR. Lektoři PPUČ prezentují základní aktivity a materiály, kterými projekt PPUČ podporuje rozvoj gramotností v praxi MŠ a ZŠ. Jedna akce proběhla 18. září v Praze v rámci aktivit NIDV a jejich projektu SRP (Strategické řízení a plánování).
ModulBlogy
12. 10. 2018
Kocour Scratch, robot Karel, želva Logo, včelka Bee Bot, robot Scottie, čaroděj Baltík, tanečnice Alice, průvodce Kodu, svět Minecraftu, fixy milující Ozobot, simulátor Robotanik, tlapa GreenFoot – i to může být svět dnešních dětí a jejich objevování kreativního využívání času s technologiemi.
AutorAvatar Petr Naske
8
23
0
veřejná
Sebrané odkazy na kešky, které obsahují úkoly z oblasti gramotnostně pojatých úkolů - hlavně čtenářské, matematické a digitální gramotnosti. Pište mi své oblíbené, zařadím nebo můžeme kolekci tvořit spolu.
geocachinggramotnost#gramotnosti.pro #gramotnost.MG #gramotnost.DG #gramotnost.ČG