Avatar
Mgr. Karel Šimeček

Poslední přihlášení 23. 04. 2021

O uživateli
absolvent NMgr. studia oboru PG-IT na PedF UK; bývalý mluvčí studentských oborových rad: IT a TIVu, PG; bývalý tutor při PedF UK (projekt "Studenti radí studentům") člen GEG Praha
Společenská role
Pedagog, Vedení školy, Rodič, Volnočasový pedagog
Webové stránky
Název školy/instituce
DDM Horní Počernice
Stupeň vzdělávání
Základní, Gymnázium, Odborné
ModulČlánky
11806
0
12. 02. 2019
Tento článek pojednává o vybraných online, mobilních a desktopových aplikacích pro úpravu zvuku zaměřených zejména na nahrávání a střih hudby. Hlavním cílem je tedy stručně popsat a recenzovat vybrané aplikace pro použití ve výuce.
ModulČlánky
7795
0
04. 02. 2019
Tento článek pojednává o vybraných placených a opensource programech pro vytváření a úpravu notového záznamu. Hlavním cílem je tedy stručně popsat a recenzovat vybrané programy pro použití ve výuce.
ModulČlánky
13252
0
30. 01. 2019
Tento článek pojednává o vybraných mobilních aplikacích zaměřených zejména na hudební teorii a praxi. Hlavním cílem je tedy stručně popsat vybrané aplikace spustitelné na mobilních zařízeních typu smartphone nebo tablet.
ModulČlánky
16279
0
28. 01. 2019
Tento článek pojednává o vybraných webových a desktopových aplikacích a materiálech zaměřených zejména na hudební teorii a praxi. Hlavním cílem je tedy stručně popsat materiály a vybrané aplikace spustitelné ve webovém prostředí a na osobních počítačích k jejich využití ve výuce.
ModulČlánky
7796
2
10. 04. 2018
Seriál Tvorba a design webových stránek se dělí na 2 díly. Druhý díl obsahuje 3 témata: Umístění webu (webhosting), Tvoříme web snadno a rychle a Redakční systémy. První téma Umístění webu (webhosting) dává na výběr z některých serverů, které nabízí hosting zdarma (tzv. freehosting). Druhé téma Tvoříme web snadno a rychle popisuje některé zajímavé programy a webové aplikace, které umožňují vytvářet webové stránky bez znalosti HTML, CSS a programovacích jazyků. A poslední téma Redakční systémy popisuje hotová řešení pro správu a úpravu webu několika uživateli, kteří mají různé přístupy a práva.
ModulČlánky
9932
0
27. 03. 2018
Seriál Tvorba a design webových stránek se dělí na 2 díly. První díl obsahuje čtyři témata: Píšeme kód, Přenášíme soubory do veřejného prostoru, Tvoříme design, Webové stránky s přehlednými návody od HTML až po PHP. První téma Píšeme kód nastiňuje některé programy, které ulehčují práci s psaním HTML, CSS, PHP apod., druhé téma Přenášíme soubory do veřejného prostoru představuje některé vybrané manažery pro přenos souborů a technologii XAMP. Třetí téma Tvoříme design popisuje grafické programy, které lze využít pro designování webových stránek. Poslední téma Webové stránky s přehlednými návody od HTML až po PHP popisuje některé užitečné webové stránky pro učitele popř. účastníka vzdělávání samostudenta, které lze využít pro lepší pochopení dané problematiky.
ModulČlánky
4578
2
13. 03. 2018
Seriál Google a vzdělávání pojednává o využitelnosti služeb společnosti Google ve vzdělávací oblasti. Druhý díl volně navazuje na díl předchozí a uvádí nás do problematiky použití nástrojů Youtube, Google mapy, googlení (vyhledávání v Googlu), sociální sít Google+, Google weby, Google Web Designer, Google Blogger, Google Chrome, zakončen je lehkým povzdechem nad některými „mrtvými“ projekty společnosti. Ke každé z těchto aplikací jsou přidány zkušenosti s použitím ve výuce.
ModulČlánky
6669
4
08. 01. 2018
Seriál Google a vzdělávání pojednává o využitelnosti služeb společnosti Google ve vzdělávací oblasti. První díl nás uvede do problematiky sdílení, jeho výhod a úskalí, dále informuje o službě G Suite pro vzdělávání, Gmail, Google učebna, Google Keep, Google kalendář, Google překladač, Google dokumenty a Google formuláře. Ke každé z těchto aplikací jsou přidány zkušenosti s použitím ve výuce.
ModulČlánky
8939
0
02. 11. 2017
Tento článek je rozdělen do dvou dílů. Článek Francouzština a její online podpora 2 navazuje na článek s názvem Francouzština a její online podpora 1, který shromažďoval webové a mobilní aplikace zabývající se podporou výuky francouzského jazyka ve formálním a neformálním vzdělávání. Tento díl pojednává o webových stránkách zabývajících se gramatikou, poslechy a podcasty, slovníky a francouzskými knihami a příběhy. Cílem je vytvořit shrnutí krátkých recenzí vybraných webových stránek.
ModulČlánky
7261
0
25. 10. 2017
Tento článek je rozdělen do dvou dílů. Článek Francouzština a její online podpora 1 shromažďuje webové a mobilní aplikace zabývající se podporou výuky francouzského jazyka ve formálním a neformálním vzdělávání. Cílem je vytvořit shrnutí krátkých recenzí vybrané webové aplikace. Další díl s názvem Francouzština a její online podpora 2 pojednává o webových stránkách zabývajících se gramatikou, poslechy a podcasty, slovníky a francouzskými knihami a příběhy.
ModulČlánky
12960
2
20. 09. 2016
Článek pojednává o využití tabletů a chytrých mobilních zařízení v prostředí mateřských škol (v předškolním vzdělávání). Obsahuje různé typy aplikací pro rozvoj hudebního cítění, hraní v roli, jemné motoriky, jazyka a řeči, učení a poznání, kompetence k řešení problému a algoritmizaci a programování. Cílem je představení některých zajímavých aplikací pro tablety a chytrá mobilní zařízení a poskytnutí krátkých recenzí k nim.
ModulČlánky
10798
3
29. 06. 2016
Tento článek je rozdělen do dvou dílů. První díl pojednává o vybraných databázích písní a webových stránkách zaměřených zejména na hudební teorii. Druhý navazující díl pojednává o aplikacích, výukových videí využitelných k podpoře výuky hry na kytaru a některých dalších zajímavých webových stránkách související s tímto tématem. Hlavním cílem obou dílů je tedy stručně popsat vybrané databáze písní, webové stránky, výuková videa, aplikace spustitelné v prohlížeči a na mobilních zařízeních typu smartphone nebo tablet.
ModulČlánky
12188
2
22. 06. 2016
Tento článek je rozdělen do dvou dílů. První díl pojednává o vybraných databázích písní a webových stránkách zaměřených zejména na hudební teorii. Druhý navazující díl pojednává o aplikacích, výukových videí využitelných k podpoře výuky hry na kytaru a některých dalších zajímavých webových stránkách související s tímto tématem. Hlavním cílem obou dílů je tedy stručně popsat vybrané databáze písní, webové stránky, výuková videa, aplikace spustitelné v prohlížeči a na mobilních zařízeních typu smartphone nebo tablet.
ModulČlánky
7610
0
16. 01. 2014
Srovnání možností, jež poskytují snadno dostupné softwary pro vzdálenou správu počítačů.
ModulČlánky
15264
3
19. 09. 2013
Možnosti, jež poskytuje francouzsko-švýcarský open-source software pro interaktivní tabule, jménem Open-sankoré.
ModulČlánky
23. 04. 2021
Re: Ivana Navrátilová Není zač, dlouho jsem měl tyto materiály neuspořádaně a v roce 2016 jsem to konečně vložil do článkového seriálu Kytara a vzdělávací technologie. Průběžně doplňuji i doplňující skriptum pro své kytarové kroužky odkaz zde https://docs.google.com/document/d/1Uk65WK0ponTnRyGem2uZQW8Ee5BuDeNWARGhOo9e7wY/edit?usp=drivesdk Ohledně výběru kytary je ideální zajít do kamenného obchodu, kde si kytary můžete vyzkoušet (osobně bych to přirovnal k výběru bot), ale nevím jak to je teď v pandemické situaci, tak raději přikládám tento článek https://imusicdata.sk/InShop/Scripts/Shop.aspx?Action=ViewTemplate&Path=../layout/stranky/info/pruvodci/jak-vybrat-klasickou-kytaru/2-kapitola Ať vám to hraje.
ModulČlánky
09. 01. 2018
Ahoj Janku, potkali jsme se digivzdělávání v Karlínském DDM a párkrát na nějakých konferencích, kde jsem byl s doktorem Brdičkou (s BoBrem) . Děkuji mnohokráte za komentáře a zkusím poupravit... Chtěl jsem se však ještě vyjádřit k poslednímu komentáři ohledně G Suite pro vzdělávání. Dlouhodobě mám problém dostat se tam s naším DDM v Horních Počernicích, pokud bys měl nějakou osvědčenou taktiku, určitě bych pomoc uvítal :-) Předem díky moc a měj se pěkně Tady posílám na sebe kontakt: Karel Šimeček simecek@ddm-hp.cz
ModulČlánky
20. 09. 2016
Až teď nedávno jsem objevil skvělou aplikaci na Android, která se zabývá jmenuje se Jdu do školy! Výuková hra CZ od české společnosti TechSophia, aplikace je v plné verzi podporována v českém jazyce a rozvíjí: zrakové a sluchové vnímání, matematické dovednosti, prostorovou a časovou orientaci, myšlení a řeč. Spolu s aplikací byl spuštěn io velmi zajímavý portál www.uceni-v-pohode.cz
ModulČlánky
09. 05. 2015
Moc pěkný přehled, jen doplňuji program na vytváření myšlenkových map, který jsem zde nenašel MindMup www.mindmup.com
ModulČlánky
20. 11. 2014
Zdravím, velmi povedený článek, jen jsem chtěl poopravit, že Open-sankoré je lokalizováno také do češtiny :-)
ModulČlánky
15. 04. 2014
K příležitosti uvedení nové verze tohoto sw se koná tato akce, vřele dopručuji :-) Open Sankoré: Co nás na tomto SW baví?
ModulČlánky
20. 09. 2013
To je skvělé, zkusím za sebe u nás v DDM Horní Počernice (www.ddm-hp.cz) najít náhradu, protože bohužel v tomto termínu vyučuji a zkusím dorazit :-)