ModulDiskuze
17. 01. 2014
ForumArchiv dotazů ke kvalifikaci a platům (dle pravidel do r. 2011)
Tuhle otázku řeším právě, mám asi špatné informace o tom, že pro školky musí být vychovatelství. Před dvěma týdny jsem dodělal vysokou školu v oboru vychovatelství, bakalářské studium. Asi to vypadá, že je potřeba mít speciální pedagogiku nebo jiný obor? Budu rád za Vaše odpovědi.
ModulDiskuze
21. 04. 2010
ForumProfese pedagoga/ředitele MŠ
Ještě jedna věc. Máte někdo zkušenosti s přijímačkami v Přerově na tentýž obor Předškolní a mimoškolní pedagogika? Za dva týdny ji už dělám. Děkuji předem za odpověď.
ModulDiskuze
20. 04. 2010
ForumProfese pedagoga/ředitele MŠ
Děkuji za odpověď. Zkusím to.
ModulDiskuze
20. 04. 2010
ForumDěti se specifickými vzdělávacími potřebami
Mám vadu sluchu, ale zvládám život tak, jako ostatní. Já jsem to měl tak, že v mateřské škole jsem byl na internátní pro sluchově postižené. Taky jsem psal na vedlejší fóru Muž učitel, nebo jak se tomu nazývá. Kompenzační pomůcky se moc nevyužívaly. Stačilo, když jsem byl blízko nějaké osoby. Nebo televize byly zesíleny o decibely navíc. Integrace do běžných škol je dobrá věc, jak se zařadit do společnosti. Před rokem jsem byl na praxi v běžné mateřské škole. Byl tam jen postižený autista lehké úrovně. Kamaráda měl jen jednoho. Vůbec nebyl žádnou zátěží. Poté ho dali do speciální školy pro různé handicapy. Jsem toho názoru, že by byl zařazen i do běžné školky.
ModulDiskuze
20. 04. 2010
ForumProfese pedagoga/ředitele MŠ
Ok, díky. To si mohu oddechnout. Jinak k tomu. Mně baví práce, i když mám sluchovou vadu. Myslím, že rozhodně není překážkou. Zatím mám jen asistenta pedagoga. Někdy si říkám, proč jsem nešel raději na střední pedagogickou. A přijímačky se blíží. Zpívat umím, kreslit taky, nějaké ty cviky do tělesné výchovy. Ještě zbývá připravit se na pohovor, dokonce mám jednu referenci od ředitelky z MŠ, snad to uznají
ModulDiskuze
20. 04. 2010
ForumProfese pedagoga/ředitele MŠ
Já jsem dělal praxi v mateřské škole vloni, v okruhu kursu asistenta pedagoga. Začal jsem tedy ve vesnici, kde bydlím blízko. První den byl trochu náročný, ale pak se to rozjelo. A zjistil jsem, že mě to hodně baví. Letos se hlásím na předškolní a mimoškolní pedagogiku do Přerova, na dálkové studium. Slyšel jsem, že od nového roku platí zákon, že musí mít k tomu vysokou školu v tom daném oboru. Jak to teda je? Na Internetu jsem to nenašel. :-/
ModulČlánky
08. 01. 2012
Dobrý příspěvek. Byla by možná spolupráce? Zpracoval jsem prezentaci ohledně školního filmového projektu.
ModulČlánky
08. 01. 2012
To je skvělé. Vnukl mi nápad ohledně celoročního školního filmového projektu, který právě zpracovávám. Teď je ve fázi prezentaci, kterou připravuji. Proto jsem hledal, jestli na RVP něco takového není.