Nic nebylo nalezeno.

4
10
0
veřejná
ModulČlánky
19. 12. 2019
Zajímavý nápad. Nebál bych se vytvářet sekundová videa a sekundové vánoce, protože sekunda je na rozdíl od (úhlové) vteřiny jednotkou času. Pokud by šlo o 360° video bylo by 1 296 000 vteřinové. :-)
ModulČlánky
12. 01. 2019
Naprostý souhlas, navíc zpětnou vazbu potřebujeme všichni, ale přimlouval bych se za odkazy. Tak abych byl trochu inspirativní i já: k transakční analýze (pohlazení inspirátorům) je dobré dodat přidanou hodnotu (odkaz), protože autor myslí na cílovou skupinu. :-)
ModulČlánky
29. 01. 2018
Nemá cenu čekat na nějakou oficiální koordinaci, do komunity nebo skupiny se rád připojím.
ModulČlánky
14. 11. 2014
Užitečný přehled. Překlad (lokalizace) aplikací je myslím velmi vhodná aktivita pro závěrečné práce studentů učitelství. Přidám tedy nějaký software na kterém pracovali nebo pracují studenti FP TUL. Jmol = CS. Jmol přeložený do češtiny je, v apletu je nabídka pro volbu jazyka, v aplikaci záleží na nastavení Javy. Pro chemii je zajímavá virtuální laboratoř ChemCollective: http://chemcollective.org/vlabs přeložená je také, jen musí vývojáři jazykové soubory přidat. Teď pracujeme na lokalizaci Molecular Workbench; http://mw.concord.org/modeler/ Všechny aplikace spojuje to, že se také jedná o autorské nástroje. Z mých zkušeností plyne, že rozumně použitelný je v e-learningu je Mooodle a A-tutor. Detailní technický přehled (L)CMS poskytuje: http://www.cmsmatrix.org/ Protože Octave je pro numerické výpočty, doplnil bych počítačový algebraický systém Maxima s rozhraním wxMaxima: http://andrejv.github.io/wxmaxima/ pro symbolické operace.
ModulČlánky
26. 03. 2014
Podobné infografiky (a zejména ty v komentáři výše) vypadají skvěle a jejich výhodou jsou mapy. Bohužel pro porovnání dat v čase vhodné nejsou a také je dost obtížné z nich rychle vyčíst smysluplné informace, navíc ta pole figurek neoddělených po skupinách... Zlatý koláčový graf, kde je hned jasné kolik procent z celku jsou části. Srovnejte např. http://moz.com/blog/data-visualization-principles-lessons-from-tufte http://www.simile-widgets.org/exhibit/